NA CZYM POLEGA DETOKS / ODTRUCIE ORGANIZMU?

Ma na celu zminimalizowanie ryzyka ogromnych powikłań (zapaść, padaczka, majaczenie, delirium, omamy i inne) do których może dojść zwłaszcza we wczesnym okresie odstawienia środków psychoaktywnych strong>(alkohol, leki, narkotyki). Zmniejszenie dolegliwości, przykrego stanu psychofizycznego pacjenta który pojawia się każdorazowo przy odstawieniu.

Podstawowym postępowaniem leczniczym jest uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych, podawanie witamin głównie z grupy B, glukozy, magnezu, sodu, potasu, fosforanów w postaci kroplówek oraz podaniu leków likwidujących objawy zespołu odstawiennego. Leki przeciwwymiotne, przeciwbólowe, nasenne, przeciwpadaczkowe w szczególnych przypadkach podawane są leki obniżające ciśnienie krwi i tętna oraz zmniejszające napięcie mięśniowe.

Odtrucie / Detoks lekowy lub narkotykowy jest bardziej skomplikowanym i wydłużonym w czasie procesem. W zależności od rodzaju zażywanej substancji psychoaktywnej przez pacjenta, procedura leczenia ustalana jest ściśle przez lekarza.

Detoks / Odtrucie organizmu zatrutego lekami odbywa się poprzez minimalizowanie dawki leku od którego pacjent jest uzależniony, podawanie leku zamiennego obniżającego objawy odstawienne i podawania płynów ( kroplówek). Podczas detoksu / odtrucia podawane są leki, preparaty dzięki którym organizm pacjenta regeneruje się, uzupełnia pierwiastki i odbudowuje pracę narządów wewnętrznych. Detoksykacja / odtrucie lekowe jest długim procesem z uwagi na konieczność zmniejszania dawki leku (natychmiastowe odstawienie leku stanowi stan zagrożenia zdrowia i życia pacjenta).

Detoksykacja / odtrucie pacjenta z zatrucia narkotykowego polega głównie na minimalizowaniu, zmniejszaniu nieprzyjemnych fizycznych objawów odstawienia substancji, dzięki czemu zmniejsza się poczucie głodu psychicznego zażycia tej substancji. Pacjent dostaje płyny których celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn jak również leki ułatwiające mu przetrwanie najtrudniejszego pod względem fizycznym okresu leczenia.

Przed przystąpieniem do detoksykacji, zostaje przeprowadzony wywiad medyczny, w celu ujawnienia ewentualnych przeciwwskazań, problemów zdrowotnych, które są bardzo istotne w trakcie procedur medycznych. Dodatkowo wykonywane są podstawowe badania krwi w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Czas leczenia ustala zespół placówki. Po odbyciu detoksykacji / odtrucia stan zdrowia fizyczny jak i psychiczny pacjenta poprawia się, jest zdolny do możliwie normalnego funkcjonowania. Detoksykacja / odtrucie nie leczy uzależnienia, powoduje doraźną poprawę stanu zdrowia, wytwarza optymalne warunki do rozpoczęcia terapii.

Zapoznaj się także z informacją dotyczącą leczenia Esperalem.

ZADZWOŃ
TEL. 666 606 046
LUB
TEL. 664 462 770

NAPISZ
email: alkoretka@alkoretka.pl
Nasi partnerzy:
Działamy zgodnie z prawem!